Rubriky:

Formule

BAR chce nabídnout Williamsu motory výměnou za Buttona

13. července 2005 13:56 - PRAHA

Stáji formule 1 Williams svitla naděje na dodávky motorů pro příští sezónu. Podle zákulisních informací nabídne britskému týmu pohonné jednotky Honda stáj BAR výměnou za to, že v jejích řadách zůstane stávající týmová jednička Jenson Button.

Pro stáj Williams se podle všeho letos uzavře pětiletá spolupráce s německou automobilkou BMW, která převzala většinový podíl v týmu Sauber a od příští sezóny chce vystupovat v mistrovství světa s vlastní stájí.

Williams proto hledá východisko ze svízelné situace. Podle neoficiálních informací je jednou z možností, že stáj BAR, jejímž spoluvlastníkem je automobilka Honda, nabídne britskému týmu motory od japonského výrobce výměnou za to, že se Williams zřekne služeb Jensona Buttona, který se měl do modrobílé stáje stěhovat po letošní sezóně.

BAR se netají snahou Buttona udržet stůj co stůj a šéf stáje Nick Fry naznačil, že dohoda za zavřenými dveřmi je možná. "Disponujeme motory Honda a Honda je navíc polovičním vlastníkem naší stáje. Williams žádné motory nemá," poznamenal Fry.

Spekulace o tom, kdo bude Williamsu dodávat pohonné jednotky, se točily také okolo automobilky Toyota. Ta by však podle svého vedení mohla přistoupit ke spolupráci až od sezóny 2007. V hledáčku možných partnerů Williamsu je také britský Cosworth.

Sport.cz

Zrušit