Rubriky:

Formule

Red Bull napodobil Ferrari a upsal se F1 do roku 2012

19. července 2005 16:56 - PRAHA

Současné vedení mistrovství světa formule 1 může do roku 2012 počítat minimálně se dvěma týmy. Ke stáji Ferrari, která podepsala prodloužení tzv. Concordské dohody v lednu letošního roku, se v pondělí přidal také tým Red Bull. Tomu bude Ferrari v příští sezóně dodávat motory, což vyvolalo spekulace, že rozhodnutí šéfa stáje Christiana Hornera je spíš politickým, než sportovním krokem.

 

Hoch Zwei

Vedení týmu Red Bull v prohlášení uvedlo, že "potvrzuje uzavření dohody s vedením formule 1 na prodloužení Concordské dohody od roku 2008 do roku 2012".

Platnost stávající Concordské dohody, která upravuje vztahy mezi organizátory šampionátu a jeho účastníky, vyprší v roce 2007 a zástupci výrobců pohonných jednotek Renault, DaimlerChrysler, BMW, Toyota a Honda, kteří se netají nespokojeností s podmínkami smlouvy, neskrývali touhu rozjet od sezóny 2008 vlastní seriál závodů.

Ferrari svým krokem nespokojené týmy značně rozhněvalo a prodloužení ze strany Red Bullu vyvolalo okamžité podezření, že Horner a spol. vyšli vstříc italské stáji. Šéf týmu ale tyto spekulace kategoricky popřel.

"Naše rozhodnutí jsme učinili zcela nezávisle na Ferrari. Cítili jsme, že je na čase říct svůj názor na současný stav ve formuli 1. Věřím, že ostatní účastníci se sejdou u jednoho stolu, kde se domluví na další spolupráci ve stávající formě. Je ale možné, že nakonec bude rozhodovat volba. Právě té jsme se chtěli vyhnout," uvedl Horner.

pn, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Formule

Filtr článků - Formule