Rubriky:

Formule

Stávkující z Indianapolis definitivně očištěni

22. července 2005 18:19 - HOCKENHEIM

Světová rada motoristického sportu definitivně zrušila verdikt o vině týmů, které kvůli problémům s pneumatikami značky Michelin bojkotovaly Velkou cenu USA. Formálně tak potvrdila doporučení Mezinárodní automobilové federace FIA, která před týdnem na základě nových důkazů navrhla, aby byly stáje očištěny.

Michelin do Indianapolisu nepřivezl správnou směs a kvůli nebezpečným pneumatikám svým týmům důrazně doporučil, aby do závodu nenastoupily. Jezdci stájí Renault, McLaren, Williams, Toyota, BAR, Sauber i Red Bull pak po zahřívacím kole zajeli do boxů a do závodu odstartovalo jen šest aut.

Po skandálním průběhu Světová rada motoristického sportu v červnu rozhodla, že se týmy provinily ve dvou bodech obžaloby, dnes však verdikt o vině zrušila. FIA uznala, že stáje vzhledem k podmínkám smlouvy s dodavatelem pneumatik neměly jinou volbu.

Vinu za nepovedený závod v zámoří vzal na sebe Michelin a už se mezitím i zavázal, že vrátí 130000 diváků vstupné za letošní rok. Navíc rozdá pro příští americkou GP rovných 20000 vstupenek zdarma.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Formule

Filtr článků - Formule