Rubriky:

Formule

Stáj Williams se chystané posily Buttona za žádnou cenu nevzdá

29. července 2005 14:43 - BUDAPEŠŤ

Stáj Williams trvá na tom, aby ji pro příští sezonu posílil Jenson Button. Britský pilot formule jedna se loni s týmem dohodl na angažmá od roku 2006, ale teď názor změnil a raději by zůstal ve stáji BAR. Šéf Williamsu Frank Williams však prohlásil, že se vykoupit za žádnou cenu nemůže a musí do jeho týmu přijít.

 

Hoch Zwei

"Williams má v ruce naprosto jasnou závaznou smlouvu. Můžete napsat velkými písmeny, že Jenson není na prodej. Jsme seriózní tým a potřebujeme ho. Navíc je na jeho příchod navázána řada sponzorských smluv," prohlásil Williams během Velké ceny Maďarska a zdůraznil, že jeho názor nezmění žádná finanční nabídka.

Button se loni snažil za každou cenu odejít do Williamsu, ale nakonec musel v týmu BAR strávit ještě rok. Aby měl jistotu, že se mu sen splní, podepsal s Williamsem alespoň předběžnou smlouvu. V podmínkách kontraktu je stanoveno, že BAR opustí, pokud ve třetině této sezony nebude mít na svém kontě alespoň 75 procent bodů vedoucího muže seriálu. Po 12 z 19 závodů má Button 15 bodů, první Španěl Fernando Alonso nasbíral 87 bodů.

Buttonovy priority se však během uplynulých měsíců radikálně změnily a nyní chce za každou cenu zůstat ve svém dosavadním působišti. Výrazně se totiž změnila situace v týmech. Honda koupila pětačtyřicetiprocentní podíl v BAR, zatímco Williams se bude muset příští rok spolehnout nejspíš na motory Cosworth. Současný dodavatel BMW koupil švýcarskou stáj Sauber a chce z ní udělat vlastní tým.

ČTK

Zrušit