Rubriky:

Formule

Engeho čeká v IRL závod v horách

19. srpna 2005 14:47 - PRAHA

Tomáš Enge nastoupí o víkendu do dalšího závodu šampionátu Indy Racing League, který tentokrát zavítal na Pikes Peak International Raceway ležící v horách v okolí Colorada. Enge se po nucené pauze po zranění v Nashvillu vrátil zpět na tratě před týdnem v Kentucky a skončil jen těsně za první desítkou. V krátké přestávce mezi závody se liberecký rodák věnoval hlavně tréninku fyzické kondice.

 

BPA sport marketing

Šampionát IRL má o prázdninách hodně nabitý kalendář, po třech závodech ve třech týdnech v červenci čeká na jezdce stejná šňůra i v srpnu. Z Kentucky se týmy přesunuly na Pikes Peak, za týden pak pojedou v kalifornské Sonomě.

"Nyní jsme uprostřed hodně hektického období. Mou hlavní prioritou je teď dohnat mezi závody ztracenou fyzičku, několik týdnů po nehodě v Nashvillu jsem musel odpočívat a stále ještě nejsem na předchozí úrovni," uvědomuje si Enge.

"V Kentucky jsem však neměl problém odjet závod a proto nečekám problémy ani v Pikes Peak. Fakt, že se jede ve vysoké nadmořské výšce, mi nevadí, naopak na horách se mi dýchá lépe než dole v dusnu a smogu. Všechny motory ztratí kvůli řidšímu vzduchu nějaký výkon, o to důležitější bude nastavení vozu," tuší osmadvacetiletý pilot.

Ovál Pikes Peak International Raceway byl otevřen v roce 1997, kdy hostil i první závod IRL. Délka tratě je jedna míle, ovál se svým tvarem asi nejvíce blíží písmenu O, ačkoliv zatáčky přední a zadní rovinky jsou trochu odlišné. Pikes Peak International Raceway leží v kamenitých horách na jih od Colorada Springs v nadmořské výšce skoro 2000 metrů. Řidší vzduch nejenom sníží výkon motorů, ale zároveň i důkladněji prověří fyzičku jezdců.

Indy Racing League - Pikes Peak
Délka okruhu 1 míle
Délka závodu 200 kol/200 mil
Pole position 2004 Tony Kanaan
Vítěz 2004 Dario Franchitti
Časový harmonogram
Sobota 20. srpna
18:00-19:30 volný trénink
20:30-22:00 volný trénink
24:00 kvalifikace
Neděle 21. srpna
17:30-18:00 volný trénink
21:45 závod na 200 kol
Přímý přenos závodu vysílá Galaxie sport od 21:35. Časy jsou v SELČ.

Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Formule

Filtr článků - Formule