Rubriky:

Formule

Räikkönen se prý dohodl s Ferrari

25. srpna 2005 11:08 - PRAHA

K velké přestupové bombě se pravděpodobně schyluje ve formuli 1. Zatímco Michael Schumacher v posledních dnech popírá přesun k německému Mercedesu do stáje McLaren, opačným směrem zamíří na sezónu 2007 Kimi Räikkönen! Z absolutně jistých zdrojů o tom píše německý deník Bild.

Räikkönen prý uzavřel s Ferrari smlouvu o smlouvě a do kokpitu rudého monopostu by měl zasednout v roce 2007. Vystřídal by tak opravdu Michaela Schumachera, kterému bude končit smlouva.

Přestoupí Kimi Räikkönen do Ferrari?
Hlasujte v anketě na konci článku!

Německý jezdec sice neustále tvrdí, jak pevně je spjatý s italským týmem, v posledních dnech ale odmítl podepsat novou smlouvu a vyjednává se stájí z Maranella o finančních podmínkách. Ferrari mistru světa v současnosti platí 35 miliónů eur, Schumi by si podle slov svého manažera Williho Webera představoval částku o pět miliónů vyšší.

Ferrari ale údajně nemá peněz nazbyt, mateřský koncern Fiat je ve finanční krizi. Naopak Mercedes by 40 milionů mohl bez problémů zaplatit. A Ferrari by tak mohlo výrazně ušetřit, finanční požadavky finského pilota jsou jasně nižší než mnohanásobného mistra světa.

Už v dubnu se vyjádřil šéf Ferrari Jean Todt, že by jako nástupce Michaela Schumachera upřednostnil před současným lídrem šampionátu Alonsem právě Räikkönena. Pro Todta je Fin lepší volbou.

fly, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Formule

Filtr článků - Formule