Rubriky:

Formule

Rossi popřel, že by příští rok pravidelně testoval ferrari

17. září 2005 13:51 - MOTEGI

Valentino Rossi popřel výroky technického ředitele Ferrari Rosse Browna o tom, že bude v příštím roce pravidelně testovat rudý vůz z Maranella. Italský závodník, jenž kráčí za sedmým titulem mistra světa, prý na tolik testovacích jízd nemá čas, protože se chce stále naplno věnovat motocyklovým závodům.

 

Ferrari

"Když jsem četl to Brownovo interview, přišlo mi hodně legrační. Říkal jsem si, že to jsou kraviny, protože jsem se rozhodl jezdit ještě příští rok MotoGP. A to je pro mě hlavní úkol," řekl Rossi v japonském Motegi, kde může již v neděli oslavit mistrovský titul.

Šestadvacetiletý fenomén za řidítky letos testoval ferrari dvakrát a rád by v tom pokračoval. Ne však tak často, jak by si Brown představoval. "Nemůže to být jednou za měsíc, na to opravdu nemám čas. Čtyři testy ročně se dají zvládnout, ale dvanáct, to už je úplně jiný příběh," prohlásil Rossi.

Navíc se ještě nerozhodl, zda by vůbec kdy chtěl do kokpitu nejrychlejších vozů natrvalo přesedlat. "Nevím, co bude za týden, natož za rok. Fakt jsem se ještě nerozmyslel, jestli vůbec budu jezdit v autech. Možná ano, možná ne," dodal mnohoznačně jeden z nejlepších motocyklových závodníků historie.

Naposledy Rossi v červeném monopostu seděl v polovině srpna na okruhu Fiorano. Byl více než spokojený. Pochvaloval si, že vozu začíná pomalu rozumět.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Formule

Filtr článků - Formule