Ani Enge v seriálu A1 nebodoval, dvě vítězství slavila Francie

LAUSITZRING (Německo)

Ani Tomáš Enge nedokázal získat pro Českou republiku první body v novém formulovém seriálu A1 Grand Prix. V německém Lausitzringu obsadil v neděli nejprve ve sprintu 12. pozici, kterou vybojoval také v kvalifikaci, hlavní závod pak nedokončil. Pohyboval se sice i na pátém místě, ale opakovaně se propadl, až nakonec osm kol před koncem z jedenácté pozice odstoupil.

Před týdnem se nepodařilo v Brands Hatch bodovat Janu Charouzovi.

Maximum bodů pro Francii vybojoval vítěz obou závodů i kvalifikace Nicolas Lapierre, jeho tým je v pořadí národů už jen o bod za Brazílií, kterou v Německu reprezentoval syn exmistra světa Nelson Piquet.

Ten k osmi bodům ze sprintu sice nepřidal žádný v hlavním závodě, ale stejně jako v Británii si připsal alespoň další bod za nejrychlejší kolo. V tomto hodnocení byl Enge na Lausitzringu čtvrtý.

Výsledky:
Sprint: 1. Lapierre (Fr.) 30:10,429, 2. Jani (Švýc.) -2,013, 3. Piquet jun. (Braz.) -2,458, 4. Reid (N. Zél.) -8,046, 5. Scheider (Něm.) -8,851, 6. Yoong (Malaj.) -23,419, ...12. Enge (ČR) -28,242.
Hlavní závod: 1. Lapierre 58:45,700, 2. Kerr (Brit.) -3,706, 3. McIntosh (Kan.) -5,458, 4. Reid -5,974, 5. Jani -7,071, 6. Firman (Ir.), ...19. Enge nedokončil.
Průběžné pořadí: 1. Brazílie 30, 2. Francie 29, 3. Nový Zéland 29, 4. Švýcarsko 17, 5. Austrálie, 6. Mexiko 16.

Vítěz: L. Norris (McLaren) Velká cena Číny - kvalifikace na sprint Vítěz: L. Norris (McLaren) konec
20240419T09 : 30:00+0200