Rubriky:

Formule

Šéf McLarenu málem Räikkönenovo vítězství oplakal

10. října 2005 11:50 - PRAHA

Pohádka se sladkým koncem. Taková byla pro Kimiho Räikkönena letošní Velká cena Japonska formule 1. Finský pilot stáje McLaren se dokázal propracovat z předposlední řady na startu až na první místo. Jeho výkon doslova 'dostal' šéfa týmu Rona Dennise: když skládal vítězi závodu hold, leskly se mu v očích slzy...

Dennis po Räikkönenově letošním sedmém triumfu jen stěží ovládal emoce. A nebylo se čemu divit. Vždyť jeho chráněnec dokázal pro mnohé nemožné. Sedmnácté místo na startovním roštu přetavil ve vítězství, které si navíc pojistil až v předposledním okruhu, kdy v cílové rovince parádním manévrem 'udělal' Giancarla Fisichelu z týmu Renault.

"To byla fenomenální jízda. Asi vůbec nejlepší závod, jaký kdy Kimi zajel!" hřímal Dennis v boxech po skončení Velké ceny. Räikkönen při výpadku Montoyi, jenž se se závodem rozloučil už v prvním kole, uchoval šanci McLarenu na zisk Poháru konstruktérů. Tým sice ztratil dvoubodový náskok, Renault díky Fisichelovi a Alonsovi poskočil opět do čela, ale britská stáj ztrácí jen dva body.

Dennis proto děkoval celému týmu. "Jsem na celou stáj velice pyšný. Při tak pokažené kvalifikace a za okolností, které závod provázely, musíte jezdce provést bezpečně každým kolem. Naši stratégové odvedli fantastickou práci. Stále máme naději na týmový titul. A právem: v Suzuce jsme pracovali jako skutečný tým," dodal Dennis.

pn, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Formule

Filtr článků - Formule