Rubriky:

Formule

Jordan: Schumachera vystřídá ve Ferrari Montoya

24. října 2005 12:00 - LONDÝN

Spekulace o tom, že hvězda stáje formule 1 McLaren Kimi Räikkönen nahradí po příští sezóně ve Ferrari sedminásobného mistra světa Michaela Schumachera, již několikrát proběhla tiskem. Podle Eddieho Jordana, bývalého majitele stejnojmenné stáje, je to ovšem nesmysl. Mnohem pravděpodobnější prý je příchod Kolumbijce Juana Pabla Montoyi.

 

www.f1motor-racing.com

"Zajímalo by mě, kdo ten nesmysl o Kimim a Ferrari vypustil do světa," prohlásil Jordan v rozhovoru pro odborný magazín F1 Racing. "Ani na sekundu jsem neuvěřil, že by to mohla být pravda. McLaren si Kimiho vychoval a dává mu největší šanci. Příchod Kimiho do Ferrari je asi stejná pohádka, jako angažmá Valentina Rossiho," míní.

Podle znalce prostředí formule 1 ale není daleko možnost, že Ferrari sáhne po náhradníkovi Schumachera do McLarenu. "Kdybych byl hráčem, pak bych vsadil na to, že Ferrari posílí Montoya," má jasno Jordan.

"Ve startovním poli není mnoho lepších jezdců, kteří by byli schopni uspět v přímém souboji. Sice je vyhlášený svou horkou krví, ale umí se ovládat. Podle mne se navíc charakterově do McLarenu nehodí," uzavřel Jordan.

pn, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Formule

Filtr článků - Formule