Rubriky:

Formule

Nová kvalifikace F1 bude zážitek, slibuje Mosley

27. října 2005 11:58 - PRAHA

Nejen závod, ale také boj o postavení na startovním roštu má být od příští sezóny formule 1 vzrušující podívanou. Alespoň šéf Mezinárodní automobilové federace (FIA) Max Mosley je přesvědčen, že u nově schváleného formátu kvalifikace, který přináší tříkolový k.o. systém, se diváci nudit nebudou.

 

internet

Divák umírající při sobotní kvalifikaci nudou při pohledu na jediný vůz na trati má být minulostí. Místo toho zahájí bitvu o pole position všechny vozy, po patnáctiminutovém bloku odpadne pět nejpomalejších a za další čtvrthodinu dalších pět. Ve dvacetiminutovém finále kvalifikace se tak o nejlepší místa na startu utká deset jezdců.

Šéf FIA věří, že se podařilo najít formát, který fanoušci skutečně ocení. Na nízkou diváckou atraktivitu upozorňovaly především televizní stanice a systém kvalifikace se za poslední tři sezóny čtyřikrát změnil, z toho se dvakrát měnily regule během letošního ročníku světového šampionátu.

"Všichni jsme věděli, že diváci na okruhu i u televizních obrazovek chtějí zajímavější podívanou. Nyní mohu slíbit, že ji skutečně dostanou," prohlásil Mosley na stránkách britského magazínu Autosport.

Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Formule

Filtr článků - Formule