Rubriky:

Formule

Button věnoval Barrichellovi číslo týmové jedničky

29. listopadu 2005 13:00 - LONDÝN

Jedničkou týmu BAR-Honda bude v příští sezóně Rubens Barrichello. Alespoň podle čísla na kapotě. Brazilský pilot bude startovat se svým šťastným číslem jedenáct, které mu gentlemansky přenechal stájový kolega Jenson Button.

 

Hoch Zwei

Role obou jezdců budou v příštím ročníku světového šampionátu rovnocenné, právo volby čísla měl ale 'starousedlík' Button. Britský pilot nicméně vyšel vstříc svému novému parťákovi a věnoval mu oblíbenou jedenáctku, která de facto označuje týmovou jedničku. Barrichello s číslem 11 vyhrál svůj první závod, stejně jako všechny motokárové tituly a také šampionát formule Ford.

"Já nemám speciální vazbu na konkrétní číslo. Vyjma jedničky samozřejmě, s níž bych z pozice mistra světa jezdil s obrovskou pýchou. Vím, že pro Rubense jedenáctka znamená opravdu hodně, tak jsem si říkal, že by mu tohle gesto mohlo udělat radost," uvedl k rošádě s čísly Button.

Tým BAR letos nezopakoval senzaci z loňského roku a skončil v Poháru konstruktérů až na šestém místě. Button věří, že spolu s Barrichellem vytvoří elitní dvojici, která bude jezdit o vítězství.

"Příští rok to na okruzích pěkně rozjedeme. Jsme s Rubensem přátelé a už se nemůžeme dočkat, až se představíme jako týmoví parťáci. Jen doufám, že ta jedenáctka pro něj nebude až příliš šťastná," dodal se smíchem Button.

Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Formule

Filtr článků - Formule