Rubriky:

Formule

Schumacher si zvykal na pomalejší formuli, dostal smyk

16. prosince 2005 10:01 - JEREZ

Michael Schumacher nehodlá po nevydařené sezóně tentokrát nic ponechat náhodě a už po šedesáti dnech od posledního závodu začal s přípravou na tu následující. Návrat sedminásobného mistra světa ale nezačal slavně, na okruhu ve španělském Jerezu dostal hned po výjezdu z boxu v první zatáčce smyk. V průběhu dne však odkroužil 68 kol a blýskl se nejrychlejším časem.

Vozy formule 1 musejí být v příštím roce podle nových pravidel méně výkonné, což Schumacherovi zpočátku dělalo problémy. "Cítil jsem mnohem méně koní, ale bylo to příjemné. A zajímavé, zvuk je úplně jiný," uvedl bývalý šampion, kterého letos sesadil po pěti letech panování z trůnu Španěl Fernando Alonso. Německý pilot skončil v šampionátu až třetí.

Proto zkrátil dovolenou a poprvé od roku 1998 začal testovat už před Vánocemi. "Po takové sezóně, jako byla ta letošní, jsem neměl pocit, že bych si měl udělat dlouhou dovolenou. Nebyl důvod odpočívat," vysvětlil. Před prvními testy se prý cítil čerstvý a hodně namotivovaný. "Do ledna bych musel čekat moc dlouho," dodal šestatřicetiletý pilot.

ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Formule

Filtr článků - Formule