Tréninkům F1 v Sepangu vládli testovací jezdci

Úvodní volné tréninky na Velkou cenu Malajsie formule 1 ovládli testovací jezdci. V prvním jízdách byl nejrychlejší Rakušan Alex Wurz s williamsem a ve druhých zajel nejlepší čas Brit Anthony Davidson z Hondy. Ze závodníků si vedl nejlépe mistr světa a vítěz úvodní Grand Prix Bahrajnu Španěl Fernando Alonso s renaultem.

Alonso a dalších osm jezdců zůstalo při prvním tréninku v boxech, aby šetřili motory, které musí podle nových pravidel vydržet dva závody. V Sepangu jsou motory při vysokých teplotách a vlhkosti vystaveny mimořádné zátěži.

Na okruhu dnes byla výheň až 45 stupňů Celsia. "Cítím se fajn, před kvalifikací to vypadá dobře," uvedl Alonso, jenž odkroužil čtrnáct kol. Jen o 118 tisícin sekundy pomalejší byl Brazilec Felipe Massa, jenž se kvůli výměně motoru ve ferarri po závodu v Bahrajnu posune po sobotní kvalifikaci o deset míst dozadu na startovním roštu.

O dvě desetiny horší čas než Massa zajel Fin Kimi Räikkönen, jenž před týdnem vybojoval z poslední řady na startu třetí místo. Až osmý skončil ve srovnání časů obou tréninků sedminásobný mistr světa a druhý z Bahrajnu Michael Schumacher.

První trénink:
1. Wurz (Rak./Williams) 1:34,946, 2. Kubica (Pol./BMW) 1:35,733, 3. Davidson (Brit./Honda) 1:35,997, 4. Montoya (Kol./McLaren) 1:36,709, 5. Coulthard (Brit./Red Bull) 1:37,042, 6. M. Schumacher (Něm./Ferrari) 1:37,043.
Druhý trénink:
1. Davidson 1:35,041, 2. Wurz 1:35,388, 3. Alonso (Šp./Renault) 1:35,806, 4. Massa (Braz./Ferrari) 1:35,924, 5. Räikkönen (Fin./McLaren) 1:36,132, 6. Fisichella (It./Renault) 1:36,182.