Rubriky:

Formule

Schumacher se prý dohodl na pokračování u Ferrari

11. dubna 2006 20:44 - PRAHA

Michael Schumacher odloží odchod do sportovního důchodu minimálně o rok. Sedminásobný mistr světa formule 1 už je údajně dohodnutý s vedením stáje na Ferrari na prodloužení kontraktu, který mu vyprší po letošní sezóně. Německým médiím to prozradil "vysoce postavený zdroj" z rudého týmu.

 

Hoch Zwei

Podle informací zdroje německého deníku Welt am Sonntag bude Schumacher pokračovat "v závodění pro italskou stáj i v roce 2007. Německý jezdec i vedení týmu mají zájem na prodloužení kontraktu o další sezónu."

Jasně se prý ukázalo, že Schumachera ani v sedmatřiceti nepřešla chuť jezdit. "Chce a bude závodit dál," dodal utajený zdroj. Vedení týmu každopádně nic nepotvrdilo a oficiální prohlášení o Schumacherově budoucnosti nehodlá vydat před polovinou sezóny.

O tom, že německý fenomén bude pokračovat v královské třídě automobilového sportu, je přesvědčen i Fernando Alonso. Španělský mladík, který loni ukončil Schumacherovo pětileté kralování, má pocit, že veterán startovního pole ještě není na odchod připraven.

"Michael stále podává stabilní výkony a ani z jeho motivace bojovat za ty roky neubylo. Myslím, že bude pokračovat i v příští sezóně," řekl Alonso italskému listu Gazzetta dello Sport.

pn, Sport.cz

Zrušit