Rubriky:

Formule

Schumacher si chce v Silverstonu napravit reputaci

8. června 2006 15:36 - SILVERSTONE

Opět do novinových titulků, ale tentokrát jako vítěz, chce dostat své jméno Michael Schumacher při nedělním osmém dílu mistrovství světa vozů formule 1. Německý pilot se před dvěma týdny stal středem pozornosti v Monaku, kde sporným manévrem v kvalifikaci znemožnil soupeřům zajet lepší časy a byl za to diskvalifikován.

Jezdec stáje Ferrari a sedminásobný mistr světa si chce tentokrát o víkendu na okruhu v Silvestronu napravit pošramocenou reputaci. V průběžném pořadí je na druhé pozici za úřadujícím šampionem Fernandem Alonsem ze Španělska, má však ztrátu 21 bodů a sám přiznal, že zisk rekordního osmého titulu je zatím v nedohlednu.

"Pokud na titul chci vůbec myslet, musím s tou ztrátou honem rychle něco udělat. A hodlám začít na okruhu v Silverstone," řekl Schumacher na své internetové stránce. K optimismu ho vedly hlavně výsledky testů. "Bezpochyby chceme vyhrát, to je náš jediný cíl," prohlásil muž, jenž se minulý týden podílel na nastavení vozu na okruhu v Barceloně.

Těší se i na fotbal

"Auto je o něco lepší než minule a myslím, že se to právě na okruhu v Silverstonu projeví," uvedl Schumacher, jenž útočí na třetí vítězství v sezoně a na trati poblíž Londýna, kde mistrovství světa v roce 1950 začalo, vyhrál dva z posledních čtyř závodů.

Kvůli fotbalovému mistrovství světa byl program kvalifikace víkendové Velké ceny předsunut o hodinu, aby fanoušci mohli na okruhu sledovat na velkém plátně sobotní zápas Anglie proti Paraguayi. Němci vstoupí do turnaje v pátek. "Těším se na to," prohlásil velký fotbalový fanoušek Schumacher, jenž navštívil minulý měsíc tréninkový kemp německých reprezentantů. "Budu jim držet palce."

ČTK, Sport.cz

Zrušit