Rubriky:

Formule

Fisichella zůstane i příští rok v Renaultu

15. června 2006 15:49 - LONDÝN

Italský pilot Giancarlo Fisichella bude jezdit i v příštím roce za Renault, který po skončení ročníku opustí mistr světa Fernando Alonso. Zatímco španělský obhájce titulu a současný lídr šampionátu odejde do McLarenu, Fisichella se dohodl na prodloužení smlouvy s francouzským týmem o jeden rok.

Vedení Renaultu, jenž díky dvojici Alonso - Fisichella loni získal Pohár konstruktérů, oznámilo dohodu nového kontraktu v tiskovém prohlášení. "Jsme rádi, že můžeme ve spolupráci s Giancarlem pokračovat," uvedl šéf stáje a Fisichellův krajan Flavio Briatore.

Třiatřicetiletý Ital, jenž v kariéře vyhrál tři Velké ceny formule jedna, se zřejmě posune na pozici jedničky týmu, dvojku by mu podle všeho měl dělat dosavadní testovací jezdec Heikki Kovalainen. Pokud se tedy nepodaří Renaultu získat jiného Fina Kimiho Räikkonena z McLarenu, o nějž se údajně zajímá i Ferrari.

Jestliže budou renaulty i v následující sezÓně fungovat spolehlivě jako doposud, bude mít Fisichella stále šanci na zisk titulu. Mohl by se tak stát prvním italským mistrem světa od roku 1953, kdy jako poslední triumfoval Alberto Ascari.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Formule

Filtr článků - Formule