Rubriky:

Formule

Ferarri slaví, šampionát F1 zůstává otevřený

3. července 2006 10:47 - PRAHA/INDIANAPOLIS

Rychlý okruh v americkém Indianapolisu stáji Ferrari sedí. Jezdci rudých vozů z Maranella to prokázali i při letošní Velké ceně USA, v níž získali ceněný double. Michaelu Schumacherovi a Felipe Massovi o víkendu vyšlo, na co sáhli, a uchovali tak naději na boj o titul s týmem Renault.

"Byl to neuvěřitelný víkend. V pátek postoupili mí krajané do semifinále světového šampionátu, v sobotu jsem zajel pole position a v neděli jsem vybojoval skvělé vítězství," pochvaloval si Schumacher, jenž si v neděli dojel v Indianapolisu pro páté vítězství v kariéře.

"Na zaoceánské závody jsme se výborně připravili. V Kanadě jsme to bohužel z nějakého důvodu nemohli plně demonstrovat. Zato v USA jsme byli silní od prvního volného tréninku. Hodně nám v tom pomohly pneumatiky od Bridgestonu," ocenil německý jezdec partnera italské stáje.

Z náskoku Alonsa v pořadí MS Schumacher v Americe ukrojil šest bodů, v Poháru konstruktérů Ferrari stáhlo rozdíl na šestadvacet bodů. "Tenhle kurs musíme udržet. Musíme bojovat, dostat se na maximum, pokaždé útočit na vítězství. Seriál se nyní přesunuje do Evropy, kde musíme náš vzestup potvrdit," vykládal sedminásobný mistr světa bojovně.

Massu zdržely potíže se spojkou

Massa si o jednu příčku vylepšil své dosavadní maximum ve světovém šampionátu, jímž bylo letošní třetí místo z Velké ceny Evropy na Nürburgringu. "Letošní závod v USA je jedním z nejdůležitějších momentů mé kariéry. Podařilo se mi dostat před Michaela, bohužel mě pak předjel při první zastávce v boxech, kdy mě trochu zdržely problémy se spojkou," vysvětloval brazilský pilot.

To, že se po zbytek závodu díval na Schumacherova záda, jej nijak netrápilo. "Pořád jsem měl dost motivace bojovat o druhé místo. Potřebovali jsme získat maximální počet bodů, a to se nám podařilo. Fantastické!" líčil nadšeně.

Massa se každopádně o své postavení tolik bát nemusel, třetí v pořadí Giancarlo Fisichella totiž proťal cílovou pásku s téměř desetisekundovým odstupem.

"Třetí místo bylo maximem, kterého jsem mohl dosáhnout. Sice jsem byl rychlejší než Fernando, ale na obě Ferrari jsem ani náhodou neměl," přiznal sportovně italský jezdec, jenž natáhl sérii umístění týmu Renault na stupních vítězů. Obhájce mistrovského titulu a vítěz šesti letošních závodů, Fernando Alonso skončil až pátý.

pn, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Formule

Filtr článků - Formule