Rubriky:

Formule

Patricková projela ve formuli ulicemi Chicaga

22. září 2006 12:35 - CHICAGO

Nezvyklý pohled se naskytl minulý týden obyvatelům amerického Chicaga. Na ulicích, kde běžně jezdí městská doprava, osobní auta, či zásobování, se totiž náhle zjevil monopost formule a za jeho volantem navíc seděla žena. Jednalo se o promo akci k novému angažmá Danici Patrickové, populární pilotky ve formulové sérii Indy Racing League (IRL).

Patricková ujela za volantem černomodrého monopostu s číslem 7 několik stovek metrů po Michigan Avenue a vystoupila v River Easts Arts Centeru, kde se konala velká tisková konference a prezentace. Ta se týkala spojení její stáje Andretti Green Racing (AGR) se společností Motorola pro novou sezónu IRL.

Čtyřiadvacetiletá Danica Patricková je ve Spojených státech velmi populární a je bezesporu nejznámější ženou v současném motoristickém sportu po celém světě. V roce 2005 se stala první ženou, která dokázala být v popředí slavného závodu 500 mil Indianapolis, dojela tehdy jako čtvrtá celkově. Loni byla zvolena nejlepším nováčkem IRL a deník USA Today ji vyhlásil za nejlepší sportovkyni roku.

grg, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Formule