Rubriky:

Formule 1

Živě

Za Haas budou ve formuli i nadále jezdit Grosjean a Magnussen

28. září 2018 10:03 - Soči

Piloti Romain Grosjean a Kevin Magnussen budou i v příští sezóně formule 1 jezdit za stáj Haas, jež o prodloužení jejich smluv informovala před dnešními tréninky na Velkou cenu Ruska v Soči. Posledními týmy, které ještě neoznámily dvojice jezdců pro nový ročník, jsou Force India, Toro Rosso a Williams.

 

Albert Gea, Reuters

Dvaatřicetiletý Francouz Grosjean jezdí za Haas od roku 2016, pětadvacetiletý Dán Magnussen přišel o sezónu později. "Oproti loňsku jsme se výrazně zlepšili, takže prodloužení smluv s oběma jezdci bylo velmi snadným rozhodnutím," prohlásil šéf americké stáje Guenther Steiner.

Magnussen s Grosjeanem v letošním ročníku získali dohromady 76 bodů a v průběžném pořadí mistrovství jim světa jim patří devátá a čtrnáctá příčka. Haasu pomohli na páté místo v Poháru konstruktérů a jejich nejlepším výsledkem bylo Grosjeanovo čtvrté místo z Velké ceny Rakouska.

ČTK

Časová osa: Formule 1

Tour de France 2019

106. ročník nejslavnějšího cyklistického závodu světa Tour de France začíná v sobotu 6. července v Bruselu a vyvrcholí v neděli 28. července v Paříži. Z loňského roku vítězství obhajuje velšský cyklista Geraint Thomas. Z Čechů se letos na startu představí pouze Roman Kreuziger.