Rubriky:

Formule 1

Hašek prý zvažuje návrat do NHL

24. června 2003 14:52 - DETROIT

Hokejový brankář Dominik Hašek zvažuje podle internetových stránek kanadské televize TSN návrat do NHL. 38letý gólman ukončil kariéru loni po zisku vysněného Stanley Cupu s Detroitem, s nímž je prý v kontaktu. "Dominik se s Red Wings v uplynulých týdnech vážně bavil o návratu. Definitivně se ještě nerozhodl," řekl Haškův agent Rich Winter TSN.

 

ČTK

Deník Detroit Free Press však uvádí, že Winter byl v reakci na zprávu TSN poněkud opatrnější: "Ta informace není přesná. Pouze jsem prohlásil, že jsme spolu hovořili. Teprve uvidíme, kam to povede."

Problém: Co s Josephem?

Detroit má na Haška opční právo a pokud ho nevyužije, bude 'Dominátor' nechráněným volným hráčem. Právě s opcí má generální manažer Ken Holland velké dilema. Při podpisu by měl olympijský vítěz z Nagana zajištěný příjem osm milionů dolarů. Jestliže Red Wings opci neuplatní, jejich bývalá opora se stane volným hráčem a bude k dispozici také ostatním týmům. Po ukončení kariéry Patricka Roye řeší vážně brankářskou otázku například Colorado. Brankáře shání také Philadelphia.

Navíc Detroitu komplikuje situaci fakt, že loni podepsal tříletý kontrakt s gólmanem Curtisem Josephem. Gólman, jenž nepomohl Red Wings k postupu ani přes první kolo play off přes Anaheim, si během této doby vydělá 24 milionů dolarů a má ve smlouvu klauzuli, že nemůže být vyměněn. "Je to Kennyho nejhorší noční můra. Co s Haškem, když je Curtis Joseph další dva roky pod smlouvou? Nemůže přece platit kolem 17 milionů jen za brankáře. Navíc Hašek nehrál rok a půl," komentoval jeden nejmenovaný generální manažer situaci kolegy Hollanda.

Detroitské alternativy

Red Wings mají několik alternativ, pokud by se Hašek rozhodl k návratu. Mohou nevyužít opce a doufat, že Hašek neposílí žádného z jejich největších rivalů. Pravděpodobnější scénářem prý je, že Detroit opce využije a pokusí se dohodnout na Haškově výměně do klubu, který Red Wings bude vyhovovat. V tomto případě by ale zřejmě klub musel platit stále půlku z Haškova příjmu a byly by to čtyři miliony navíc z jejich rozpočtu. Nepravděpodobné je, že by Joseph ustoupil od své klauzule o neprodejnosti i že by v Detroitu působil spolu s Haškem.

Hašek, který v současné době žije v Pardubicích a v poslední době prožíval rozruch kolem své osoby zásluhou aféry v in-line hokeji, při níž zranil protihráče, se ke spekulacím ohledně návratu do zámořské soutěže vyjádřil v nedávném rozhovoru s novináři z Buffala, kde dlouhou dobu působil. "Čtu to jen v novinách. Jsem spokojený se svým současným životem, nic neplánuju," usmíval se ještě na začátku měsíce.

ČTK, Novinky

Zrušit


Časová osa: Formule 1