Prezident FIA Todt položil základní kámen. Ve Vietnamu začali stavět nový okruh formule 1

20. března 2019 15:07 - Hanoj/Praha

Bude jednou Vietnam centrem F1? Je to možné. Výstavba nového okruhu pro závody formule 1 začala. V Hanoji se ve středu slavnostního ceremoniálu zúčastnil i prezident Mezinárodní automobilové federace FIA Jean Todt, který zde položil základní kámen okruhu, na němž se bude závodit. „Těším se, až se tady příští rok sejdeme na startovním roštu při Velké ceně Vietnamu,“ prohlásil Todt.

 

Profimedia.cz

Loni na podzim společnost Liberty Media potvrdila, že se od roku 2020 bude jezdit jedna z velkých cen F1 také ve Vietnamu. Právě dnes pak prezident Mezinárodní automobilové federace Jean Todt v Hanoji slavnostně položil základní kámen okruhu a výstavba mohla začít. Těším se, až se tady příští rok sejdeme na startovním roštu při Velké ceně Vietnamu,“ prohlásil Todt na webu independent.co.uk.

„Je to fantastická zpráva pro rozvoj motoristického sportu ve Vietnamu,“ dodal prezident FIA. Chase Carey, šéf formule 1, označil Hanoj již dříve za jedno z nejvíce vzrušujících měst na světě s bohatou minulostí a neuvěřitelnou budoucností. Právě kvůli tomu podle něj bude skvělým místem pro závodění.

Hanoj bude po Monaku, Baku a Singapuru čtvrtým městským závodem v šampionátu formule 1. Trať bude dlouhá 5565 metrů a její součástí bude jeden a půl kilometru dlouhá rovinka, na níž bude podle propočtu možné dosáhnout maximální rychlosti 335 kilometrů za hodinu. Obsahovat by měla dvaadvacet zatáček.

Jak již bylo dříve uvedeno, trať je inspirována slavnými okruhy v Suzuce, v Nürburgringu a Monaku. Okruh by měl být dokončen za rok a v dubnu by se zde pak měla uskutečnit první velká cena. Vietnam doufá, že se závody F1 stanou tak populární jako je Velká cena Singapuru.

vk, Sport.cz, Právo

Časová osa: Formule 1

Filtr článků - Formule 1


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.