Rubriky:

Formule 1

Živě

Hamilton při debutu okouzlil svět

19. března 2007 09:59

Dvaadvacetiletý Brit Lewis Hamilton ze stáje McLaren je prvním jezdcem tmavé pleti ve světě formule 1 a debut měl v Melbourne úžasný. Nejen že stál na stupních vítězů, ale téměř deset kol odkroužil v čele.

Překvapil už 4. místem v kvalifikaci, neohroženě zvládl i závod. „Měl jsem dobrý start. Ale musel jsem se bránit, neboť Kubica za mnou byl velmi rychlý,“ poznamenal k obtížné situaci roštu. Ještě v první zatáčce se odvážným manévrem po vnější stopě dostal na druhé místo, když předjel i týmového kolegu Alonsa.

Kdyby potom Hamiltona na trati nezbrzdil Japonec Sató, možná by se Alonso přes mladý talent neprotlačil. „Je těžké udržet za sebou mistra světa,“ krčil rameny debutant, který po zajetí Räikkönena do boxů vodil celé závodní pole.

„Jsem z toho v extázi, užívám si každý okamžik prvního závodního víkendu. Naštěstí žádná z chybiček neohrozila moji pozici na stupních vítězů. Je to třináct let, kdy jsem začal snít o takových chvílích. A teď se mi plní,“ rozplýval se Hamiton pro server F1-live.com.

Radek Malina, Právo

Zrušit


Časová osa: Formule 1

MS v hokeji 2019

83. mistrovství světa v ledním hokeji probíhá od 10. do 26. května 2019. Pořadatelem je Slovensko, jehož národní tým začíná ve skupině A v Košicích. Český tým ve skupině B odehraje první zápas v Bratislavě, kde se právě 26. května odehraje i finále.