Rubriky:

Formule 1

Král se připravuje v týmu Räikkönena, do 3 let chce do F1

4. dubna 2007 10:02 - PRAHA

Česko by mělo mít do tří let svého pilota ve formuli 1, nejprestižnější motoristické disciplíně světa. Má se jím stát momentálně šestnáctiletý Josef Král, který od letošní sezóny působí v britském šampionátu formule BMW v týmu Räikkönen Robertson Racing.

„Josef je velmi talentovaný. Naším cílem je dostat ho do formule jedna během tří let,“ prohlašuje Pavel Turek ze společnosti CDT Partners, která za Králem stojí a jejímiž majiteli jsou vedle Turka ještě pilot formule 1 David Coulthard a bývalý motocyklový šampión Mick Doohan.

K naplnění ambiciózního cíle by měla přispět spolupráce s týmem, jehož spolumajitelem je Kimi Räikkönen. Finský pilot, přezdívaný kvůli svému chladnému vystupování Iceman, má na kontě dvě stříbra z celkového hodnocení šampionátu F1 a letos se má stát nástupcem Michaela Schumachera coby úspěšného lídra Ferrari. Právě díky týmu Steva a Davida Robertsonových se dostal do formule 1. Stejně tak třeba Button, momentálně jezdec Hondy.

„V předsezónních testech byl Josef impozantní. Mohu mu popřát jen to nejlepší v cestě za celkovým vítězstvím,“ vzkazuje Räikkönen. „Mým cílem je vyhrát britský šampionát a poté uspět v mezinárodním finále,“ potvrzuje vysoké ambice Josef Král.

V úvodu šampionátu smůla 

Šampionát britské formule BMW odstartoval během minulého víkendu dvěma závody v Brands Hatch. V prvním Král kvůli ataku soupeře musel odstoupit v okamžiku, kdy se prodral na první místo. Do druhého závodu vyrazil po technických problémech z depa a dojel osmnáctý.

„Měl jsem smůlu během prvního závodního víkendu, ale nemyslím, že by to nějak výrazně ovlivnilo moje šance na celkové vítězství v šampionátu. Věřím, že většinu závodů ze zbývajících osmi můžeme vyhrát,“ říká rodák ze Dvora Králové, který by měl s vozem Audi startovat za Bohemia Racing team i v několika závodech českého okruhového šampionátu.

ram, Právo

Zrušit


Časová osa: Formule 1