Rubriky:

Formule 1

Šéf McLarenu byl navzdory výhře Hamiltona po VC Kanady naštvaný

11. června 2007 12:23 - MONTREAL

Ačkoli se jeho chráněnec Lewis Hamilton ve svém teprve šestém závodě ve formuli jedna dočkal premiérového vítězství, šéf McLarenu Ron Dennis se po nedělní Velké ceně Kanady i mračil. Na vině bylo nové pravidlo o safety caru, na nějž v neděli doplatil desetisekundovou penalizací a následným propadem až na sedmé místo druhý pilot týmu Fernando Alonso.

Podle pravidla, jež platí od této sezóny, se v prvním kole po vyjetí safety caru na trať nesmí do boxů. Nová regule má zajistit, aby se vozy seřadily za sebe a zároveň zabránit tomu, aby piloti spěchali dotankovat v momentě, kdy je na trati nebezpečí.

Pravidlo však v závodě, kdy musel safety car zabrzdit pole jezdců dokonce čtyřikrát, rezultovalo v chaotické situace a tresty. Nejhůře dopadli Felipe Massa a Giancarlo Fisichella, kteří byli za vyjetí z boxů při červeném světle dokonce diskvalifikováni.

"Jsem z strašně zklamaný z toho, jaký dopad mělo tohle pravidlo na závod. Doufám, že se (Mezinárodní automobilová asociace) FIA a ostatní týmy z toho poučí a pravidlo se nějak upraví. Protože tyhle penalizace mohou postihnout kohokoli," uvedl Dennis. "Vím, že změna byla zavedena s dobrými úmysly, ale je to strašně nespravedlivé," dodal šéf britské stáje.

Na druhou stranu si ale Dennis nechtěl nechat zkazit náladu z Hamiltonova vítězství. Dvaadvacetiletý pilot uchvátil motoristický svět a podle agentury Reuters se může v Británii stát novým sportovním idolem jako třeba fotbalista David Beckham.

"Jsem si jistý, že to zvládne," řekl Dennis o obrovském tlaku na mladého pilota. "Nejdůležitější je, aby zůstal soustředěný," dodal muž, jehož jezdcům patří první dvě místa v průběžném pořadí MS.

ČTK

Fortuna liga 2019/2020

Během podzimní části letošního ročníku Fortuna ligy se od 12. 7. do 14. 12. 2019 odehraje celkem dvacet kol. Titul obhajuje Slavia, prvoligovým nováčkem jsou České Budějovice.