Rubriky:

Formule 1

Tým BMW chce, aby Kubica jel v Indianapolis

13. června 2007 15:26 - INDIANAPOLIS

Představitelé týmu BMW Sauber jsou přesvědčeni, že Robert Kubica bude moci absolvovat týden po hrozivě vypadající nehodě Velkou cenu USA na dráze v Indianapolis. Osud polského pilota mají nicméně v rukou představitelé Mezinárodní automobilové federace (FIA), kteří o jeho případném startu rozhodnou po důkladné zdravotní prohlídce ve čtvrtek.

"Všichni si strašně moc přejeme, aby mohl jet," uvedl ve středu  sportovní ředitel týmu Mario Theissen. Dvaadvacetiletý Kubica měl v nedělní Velké ceně Kanady vážnou nehodu, z níž ale téměř jako zázrakem vyvázl bez zlomenin a vážnějších zranění. „Poslední slovo řeknou ve čtvrtek v Indianapolis lékaři pověření FIA. Jsme připraveni na možnost, že by nemohl jet. Ale každý v týmu doufá, že nakonec do kokpitu usedne,“ prohlásil Thiessen.

Podle sportovního šéfa stáje je už téměř zkompletován nový monopost pro Kubicu, ten z neděle je totálně zdemolovaný. "Začali jsme ještě v Kanadě, v Indianapolis bude auto určitě připraveno," dodal Thiessen.

Trosky Kubicova vozu hodlá tým BMW důkladně prozkoumat a přinést další poznatky ke zvýšení bezpečnosti pilotů formule 1. „Takový náraz je téměř nemožné nasimulovat. Vrak projde důkladnou technickou prohlídkou. Chceme o karambolu zjistili co nejvíce a zaměříme se i na změny materiálové struktury. Takový výzkum nám může přinést cenné poznatky pro návrhy dalších monopostů. Po prozkoumání půjde šasi do šrotu, opravovat jej nemá smysl,“ uzavřel Thiessen.

ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Formule 1