Rubriky:

Formule 1

Živě

Hamiltonův úspěch má zachránit Velkou cenu Británie

20. června 2007 17:46 - LONDÝN

Britský autoklub spoléhá na to, že úspěch Lewise Hamiltona pomůže zachovat Velkou cenu Británie v seriálu formule 1. Britové mají se šéfem formule 1 Berniem Ecclestonem smlouvu do roku 2009 a právě nyní jednají o jejím prodloužení.

"Hamiltonův vliv je velmi pozitivní a pomáhá udržet britskou Grand Prix," cituje ředitele britského autoklubu Roberta Brookse deník Mirror. Jednání o nynějším kontraktu provázely neshody ohledně výši částky za právo pořádat Grand Prix, navíc Ecclestone už dlouho Brity vyzývá, aby zmodernizovali zastaralý okruh v Silverstone.

Hamilton hned ve své první sezóně ve formuli 1 prožívá nečekaný úspěch. Původně měl dělat dvojku ve stáji McLaren za obhájcem titulu Fernandem Alonsem, ovšem po sedmi závodech vede šampionát s náskokem deseti bodů.

Díky tomu byla Velká cena Británie, která se jede 8. července, bleskově vyprodána. "Je to poprvé po dlouhých letech, kdy máme pilota, který má šanci vyhrát," pochvaluje si divácký zájem Brooks.

ČTK

Časová osa: Formule 1

Fortuna liga 2019/2020

Během podzimní části letošního ročníku Fortuna ligy se od 12. 7. do 14. 12. 2019 odehraje celkem dvacet kol. Titul obhajuje Slavia, prvoligovým nováčkem jsou České Budějovice.