Rubriky:

Formule 1

Gil de Ferran odešel od neúspěšného týmu formule 1 Honda

16. července 2007 20:32 - FRANKFURT NAD MOHANEM

Tým formule 1 Honda se ocitl bez sportovního ředitele. Po dohodě s vedením stáje odstoupil z funkce po dvouletém působení Brazilec Gil de Ferran. Bývalý špičkový pilot, vítěz slavného závodu 500 mil v Indianapolisu z roku 2003 a dvojnásobný šampion zámořského seriálu ChampCar, se rozešel s představiteli japonské automobilky po více než desetileté závodní a funkcionářské spolupráci.

"Jsem velmi smutný z toho, že tým opouštím," uvedl v oficiální zprávě Hondy devětatřicetiletý De Ferran šest dní před Velkou cenou Evropy na Nürburgringu v Německu. Ta bude už desátou Grand Prix v tomto roce a Honda s piloty Jensonem Buttonem a Rubensem Barrichellem má dosud na kontě jediný bod.

"Rozhodnutí to nebylo lehké. Ale já jsem do týmu přišel, abych tu plnil určitou úlohu, a nedělo se to tak, jak jsem si představoval," vysvětlil Brazilec, který se závoděním skončil v roce 2004 a o rok později se připojil k týmu formule 1.

ČTK

Časová osa: Formule 1

Fortuna liga 2019/2020

Během podzimní části letošního ročníku Fortuna ligy se od 12. 7. do 14. 12. 2019 odehraje celkem dvacet kol. Titul obhajuje Slavia, prvoligovým nováčkem jsou České Budějovice.