Rubriky:

Formule 1

Spyker dá ve zbytku sezóny F1 šanci Jamamotovi

26. července 2007 10:02 - LONDÝN

Japonského jezdce Sakona Jamamota angažovala stáj Spyker pro zbylých sedm závodů mistrovství světa formule 1. Pětadvacetiletý pilot nahradí Nizozemce Christijana Alberse, který v týmu skončil před dvěma týdny, protože jeden z jeho sponzorů neplnil své závazky.

Do předchozí Velké ceny Evropy nasadil Spyker k Adrianu Sutilovi dalšího Němce Markuse Winkelhocka, který na Nürburgringu v úvodu senzačně vedl. Před startem z posledního místa z boxů využil aktuálních informací o počasí a vyjel jako jediný s pneumatikami do deště. Posléze se propadl na patnácté místo a nakonec kvůli poruše motoru nedojel.

Navzdory tomuto vystoupení další šanci nedostal. Na svůj letošní debut v seriálu se naopak může těšit Jamamoto, který loni zasáhl do sedmi závodů v barvách Super Aguri. Čtyřikrát nedojel a v ostatních závodech skončil v závěru výsledkové listiny. Letos působil v Super Aguri jako testovací jezdec.

Do formule 1 nahlédl Jamamoto poprvé předloni jako zkušební pilot týmu Jordan, tedy předchůdce nynějšího Spykeru.

ČTK

Fortuna liga 2019/2020

Během podzimní části letošního ročníku Fortuna ligy se od 12. 7. do 14. 12. 2019 odehraje celkem dvacet kol. Titul obhajuje Slavia, prvoligovým nováčkem jsou České Budějovice.