Rubriky:

Formule 1

Živě

Ferrari: Rozhodnutí FIA je nebezpečný precedens

27. července 2007 09:56 - PAŘÍŽ/PRAHA

Tým Ferrari se nechce smířit s rozhodnutím Mezinárodní automobilové federace (FIA), která na čtvrtečním zasedání Světové rady motoristického sportu osvobodila stáj McLaren od podezření ze zneužití informací. Italský tým hodlá pokračovat v bitvě s McLarenem před soudním tribunálem.

„Ferrari považuje za nepochopitelné, že porušení základních pravidel nemá za následek udělení sankcí. Rozhodnutí rady legitimizuje nečestné chování ve formuli 1 a stanovilo nebezpečný precedens,“ uvedlo vedení týmu z Maranella v prohlášení vydaném po zasedání FIA.

Automobilová federace uznala vinu McLarenu, jehož pracovníci přišli do styku s tajnými informacemi o letošním monopostu Ferrari, k udělení trestu ale nesáhla, protože se důkazně neprokázalo, že britský tým z těchto informací těžil. McLarenu hrozilo až vyloučení ze seriálu.

„Rozhodnutí rady výrazně uškodilo celé formuli 1. Ferrari se proto nehodlá vzdát a podnikne právní kroky jak v Itálii, tak ve Velké Británii,“ uvedlo vedení stáje. Italský tým je i nadále přesvědčen, že McLarenu detailní informace o letošním voze Ferrari významně pomohly.

pn, Sport.cz

Časová osa: Formule 1

Filtr článků - Formule 1


Fortuna liga 2019/2020

Během podzimní části letošního ročníku Fortuna ligy se od 12. 7. do 14. 12. 2019 odehraje celkem dvacet kol. Titul obhajuje Slavia, prvoligovým nováčkem jsou České Budějovice.