Rubriky:

Formule 1

Häkkinen viní Alonsa z napětí u McLarenu

9. srpna 2007 19:35 - CARACAS/LONDÝN

Viníkem současné napjaté situace v mclarenu je podle bývalé hvězdy britsko-německé stáje Miky Häkkinena jednoznačně Fernando Alonso. Podle finského pilota, který v kokpitu mclarenu získal tituly v letech 1998 a 1999, španělský šampion jednoduše nedokáže strávit, že má v debutantovi Lewisi Hamiltonovi takového soupeře.

 

internet

"McLaren zachází s oběma stejně a Alonso prostě nedokáže tak silnou konkurenci nováčka akceptovat," uvedl Häkkinen na tiskové konferenci ve Venezuele v Caracasu. "Alonso je dvojnásobný mistr světa, zatímco Hamilton sotva začal s kariérou. Přesto mu připravuje spoustu problémů a Alonso si s ním neví rady," pokračoval Häkkinen.

O napjatém vztahu mezi oběma piloty McLarenu referují neustále média na celém světě a spekulace přiživily zvláště události při poslední Grand Prix v Maďarsku, kde Alonso v závěru kvalifikace stál v boxech Hamiltonovi v cestě tak dlouho, až ten neměl dost času na boj o pole position. Po závodě Hamilton uvedl, že s ním týmový kolega nemluví, později se objevily i informace o odchodu Alonsa z týmu před vypršením smlouvy na konci roku 2008.

Hamilton: Nejsem s Fernandem ve válce

Atmosféru se dnes pokusil uklidnit Hamilton, který v prohlášení týmu rezolutně odmítl, že by vedl s Alonsem válku. Připustil sice, že napětí v McLarenu existuje, ale označil je za pochopitelné. Zvlášť za situace, kdy tým musí řešit i špionážní aféru s konkurenčním Ferrari.

"Když má tým dva tak vyrovnané jezdce, možná ty nejvyrovnanější vůbec, přináší to tlak. A je extrémně těžké pro všechny zůstat fair a uvolněný. Proto mi někdy připadá, že je (Alonso) upřednostňován, a naopak," uvedl dvaadvacetiletý lídr šampionátu, který vede před Alonsem o sedm bodů.

"Oba jsme vysoce soutěživí, ambiciózní piloti, kteří chtějí vítězit. Ale nejsme ve válce, jak se píše," dodal mladý Brit s tím, že po "maďarském" víkendu spolu oba již hovořili a hodlají pokračovat v profesionální spolupráci. Hamilton zároveň potvrdil, že mezi oběma rivaly dojde během současné letní pauzy před závodem v Turecku k další schůzce.

ČTK

Časová osa: Formule 1

Filtr článků - Formule 1


Fortuna liga 2019/2020

Během podzimní části letošního ročníku Fortuna ligy se od 12. 7. do 14. 12. 2019 odehraje celkem dvacet kol. Titul obhajuje Slavia, prvoligovým nováčkem jsou České Budějovice.