Rubriky:

Formule 1

McLaren obvinil italské úřady ze snahy rozhodit tým

9. září 2007 16:03 - MONZA

Vedoucí tým Poháru konstruktérů formule jedna McLaren obvinil italské úřady ze snahy rozhodit tým před sobotní kvalifikací na Velkou cenu Itálie v Monze. Prokuratura totiž právě v sobotu oznámila, že vůči pracovníkům britské stáje včetně týmového šéfa Rona Dennise zahájila vyšetřování kvůli špionážní aféře.

McLaren, který je podezřelý ze zneužití nelegálně získaných tajných materiálů o monopostu konkurenčního Ferrari, zpochybnil načasování tohoto kroku.

"Včera nás kontaktovaly italské úřady, ale nebyli jsme z ničeho obviněni. Máme silné podezření, že povaha a načasování tohoto nikoliv nezbytného kontaktu těsně před startem kvalifikace měly za účel narušit naše přípravy na tuto důležitou část závodu a před čtvrtečním jednáním Světové rady motoristického sportu," uvedl v neděli McLaren v oficiálním prohlášení.

Tajné dokumenty Ferrari měl k dispozici někdejší šéfmechanik McLarenu Mike Coughlan. Když to vedení britského týmu zjistilo, okamžitě ho propustilo, ale obvinění ze špionáže se nezbavilo. Světová rada motoristického sportu v červenci tým osvobodila, ale prezident Mezinárodní automobilové federace FIA Max Mosley se proti verdiktu odvolal.

Pak se však objevily nové důkazy a nakonec se ve čtvrtek nebude projednávat odvolání, ale znovu zasedne kompletní světová rada. McLarenu v nejhorším případě hrozí vyloučení z tohoto i příštího ročníku mistrovství světa.

ČTK

Časová osa: Formule 1

Filtr článků - Formule 1