Rubriky:

Formule 1

Živě

Bývalý šampión Lauda ostře zkritizoval charakter Alonsa

19. září 2007 16:11 - BERLÍN

Dvojnásobný mistr světa formule jedna Fernando Alonso se kvůli svému chování stal terčem ostré kritiky ze strany bývalého slavného pilota Nikiho Laudy. Ten ho v rozhovoru pro deník Bild označil za slabocha. Laudovi se nelíbí, jak Alonso usiluje o pozici jedničky ve svém novém týmu McLaren. V britské stáji se setkal s ostrou konkurencí nováčka v seriálu Lewise Hamiltona, který je stále v čele průběžného pořadí šampionátu.

 

Podle někdejšího šampióna nepatří Alonso do kategorie sobeckých závodníků, kteří dělají všechno pro to, aby vyhrávali na trati. "Na druhé straně jsou ale piloti, kteří politikaří ve vlastním týmu, aby posílili svou pozici. Takový je Alonso. Politiku potřebují jen slaboši," prohlásil osmapadesátiletý Lauda.

Španěla přirovnal k Francouzi Alainu Prostovi, který prý rovněž v boji s týmovým kolegou z McLarenu Ayrtonem Sennou používal zákulisní triky. "Ale Alonso je horší," dodal.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Formule 1

MS v hokeji 2019

83. mistrovství světa v ledním hokeji probíhá od 10. do 26. května 2019. Pořadatelem je Slovensko, jehož národní tým začíná ve skupině A v Košicích. Český tým ve skupině B odehraje první zápas v Bratislavě, kde se právě 26. května odehraje i finále.