Hamilton byl nejlepší v tréninku na neznámé trati ve Fudži

FUDŽI (JAPONSKO)

Vedoucí muž mistrovství světa Brit Lewis Hamilton byl nejrychlejší v úvodních volných trénincích před Velkou cenou Japonska na okruhu ve Fudži, kam se formule 1 vrátila po 30 letech. Dvaadvacetiletý nováček v seriálu, který viděl trať na vlastní oči poprvé až ve čtvrtek, porazil v pátečním tréninku o 214 tisícin sekundy dvojnásobného šampióna a týmového kolegu z McLarenu Španěla Fernanda Alonsa.

Třetí nejlepší výkon dne zaznamenal Brazilec Felipe Massa z Ferrari. Druhý pilot italské stáje Fin Kimi Räikkönen, který v průběžném pořadí šampionátu stíhá oba jezdce McLarenu, byl nejrychlejší v prvním volném tréninku a svým časem se zařadil celkově na čtvrté místo.

S handicapem vyrazí v neděli do závodu Němec Nico Rosberg, jehož williams si vyžádá výměnu motoru. Podle pravidel tak bude muset na startu o deset míst dozadu oproti pozici, kterou si vyjede v sobotní kvalifikaci.