Rubriky:

Formule 1

Hamilton nebyl potrestán za japonský incident

5. října 2007 15:40 - ŠANGHAJ

Britský pilot Lewis Hamilton nebyl potrestán za údajně nebezpečnou jízdu za zpomalovacím vozem během nedělní Velké ceny Japonska, kterou vyhrál. V dějišti nedělní Velké ceny Číny v Šanghaji o tom v pátek rozhodli komisaři Mezinárodní automobilové federace (FIA), kteří si pozvali na pohovor nejen britského nováčka ve formuli jedna, ale i šéfa jeho týmu Rona Dennise a další dva účastníky nehody.

Rozhodnutí FIA tak znamená, že se Hamilton může už v neděli stát mistrem světa, neboť má dva závody před koncem sezóny dvanáctibodový náskok před týmovým kolegou Fernandem Alonsem. Pokud by ho FIA uznala vinným, mohl dostat maximální trest v podobě odebrání bodů z japonské Grand Prix.

Hamilton se na základě amatérského záznamu z internetového serveru youtube.com dostal do podezření, že nebezpečnou jízdou zavinil havárii Sebastiana Vettela a Marka Webbera.

Videozáznam Hamiltonova manévru najdete zde.
 Z dnešního prozkoumání případu nakonec profitoval i Němec Vettel, neboť byl původně za způsobení nehody potrestán ztrátou deseti míst na startu nedělní GP Číny. Dnes však FIA rozhodla, že mu udělí jen napomenutí.

ČTK, Sport.cz

Časová osa: Formule 1

Filtr článků - Formule 1