Rubriky:

Formule 1

Hamilton nebyl potrestán za japonský incident

5. října 2007 15:40 - ŠANGHAJ

Britský pilot Lewis Hamilton nebyl potrestán za údajně nebezpečnou jízdu za zpomalovacím vozem během nedělní Velké ceny Japonska, kterou vyhrál. V dějišti nedělní Velké ceny Číny v Šanghaji o tom v pátek rozhodli komisaři Mezinárodní automobilové federace (FIA), kteří si pozvali na pohovor nejen britského nováčka ve formuli jedna, ale i šéfa jeho týmu Rona Dennise a další dva účastníky nehody.

Rozhodnutí FIA tak znamená, že se Hamilton může už v neděli stát mistrem světa, neboť má dva závody před koncem sezóny dvanáctibodový náskok před týmovým kolegou Fernandem Alonsem. Pokud by ho FIA uznala vinným, mohl dostat maximální trest v podobě odebrání bodů z japonské Grand Prix.

Hamilton se na základě amatérského záznamu z internetového serveru youtube.com dostal do podezření, že nebezpečnou jízdou zavinil havárii Sebastiana Vettela a Marka Webbera.

Videozáznam Hamiltonova manévru najdete zde.
 Z dnešního prozkoumání případu nakonec profitoval i Němec Vettel, neboť byl původně za způsobení nehody potrestán ztrátou deseti míst na startu nedělní GP Číny. Dnes však FIA rozhodla, že mu udělí jen napomenutí.

ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Formule 1

Filtr článků - Formule 1