Rubriky:

Formule 1

Alonso zkritizoval rozhodnutí nepotrestat Hamiltona

6. října 2007 16:00 - ŠANGHAJ

Fernando Alonso ostře zkritizoval rozhodnutí komisařů federace FIA nepotrestat lídra šampionátu formule 1 Lewise Hamiltona za způsobení nehody soupeřů v předchozím závodě ve Fudži. Britský nováček seriálu a Alonsův týmový kolega i rival v boji o titul byl po své páteční výpovědi před trojicí funkcionářů zproštěn viny, v opačném případě mohl dostat maximální trest v podobě odebrání bodů z japonské Grand Prix.

"Kdybych tohle provedl já, šel bych určitě spát s trestem," citoval dvojnásobného mistra světa španělský list Diario As. Před kvalifikací v sobotu v Šanghaji prohlásil, že už se příliš nezabývá myšlenkami na zisk titulu.

Více o kvalifikaci VC Číny najdete ZDE:

"Rozhodlo se o něm mimo trať," řekl italské televizi Sky TV a pokračoval v sarkastickém duchu. "Ten výslech neměl smysl. Tady má 21 pilotů určitý názor, ale komisaři mají jiný. Je to jako mluvit do zdi."

Hamilton čelil na základě amatérského záznamu podezření, že kontroverzním manévrem za zpomalovacím vozem v prudkém dešti zavinil nehodu za ním jedoucích Sebastiana Vettela a Marka Webbera. Zproštěn viny byl podle komisařů mimo jiné i vzhledem ke "krajně nepříznivým podmínkám".

S verdiktem ale nesouhlasil třeba ani pilot Ferrari Felipe Massa. "Viděl jsem to video na internetu. Celý rok jsou jezdci penalizováni za nejrůznější drobnosti, ale je tu jeden jezdec, který nikdy žádný trest nedostává. Jakoby si tady někdo přál, aby Hamilton vyhrával," uvedl Brazilec, který už je z elitního kvarteta jezdců jako jediný bez šance na zisk titulu.

ČTK

Časová osa: Formule 1