Rubriky:

Formule 1

Hamilton se půjde v Brazílii poklonit k Sennovu hrobu

11. října 2007 09:06 - LONDÝN

Lídr seriálu mistrovství světa formule jedna Lewis Hamilton chce navštívit hrob svého dětského idolu Ayrtona Senny. Dvaadvacetiletý Brit k tomu chce využít cesty do Brazílie na tamní Velkou cenu, v níž se příští víkend rozhodne o novém světovém šampiónovi.

"Určitě bych to strašně rád udělal. Bylo by to pro mě velmi emocionální a dojemné," řekl novinářům Hamilton k plánované návštěvě hřbitova Morumbi v Sao Paulu, kde spočívají ostatky trojnásobného šampióna, jenž zahynul v roce 1994 v Imole.

Právě v Brazílii na okruhu Interlagos může Hamilton udělat první krok k tomu, aby se svému idolu v počtu titulů vyrovnal. Nováček v F1 je před vyvrcholením sezóny v nejlepší pozici, před svým týmovým kolegou z McLarenu Fernandem Alonsem má náskok čtyř bodů, Kimi Räikkönen z Ferrari je o další tři body zpět.

Pokud by se vše v Grand Prix vydařilo podle Hamiltonových plánů, mohla by být jeho návštěva u Sennova hrobu symbolickým setkáním dvou šampiónů z McLarenu. "Rozhodně tam totiž půjdu až po závodě. Je důležité, abych měl úplně čistou mysl před závodním víkendem a něco takového by mě mohlo rozhodit," uvedla britská senzace letošního ročníku.

ČTK

Sport 2 Vítěz: M. Verstappen (Red Bull) Velká cena Brazílie Vítěz: M. Verstappen (Red Bull)   konec
20191117T18:10:00+0100
Velká cena Brazílie
Velká cena Brazílie
Velká cena Brazílie

Časová osa: Formule 1

Filtr článků - Formule 1