Rubriky:

Formule 1

Schumacher je rád, že vypjatý boj o titul bude sledovat z gauče

18. října 2007 14:27 - BERLÍN

Nejúspěšnější pilot historie formule jedna Michael Schumacher je rád, že bude poslední závod letošního ročníku mistrovství světa sledovat jen doma z gauče. Před nedělní Velkou cenou Brazílie jsou ve hře o titul hned tři piloti a německý sedminásobný mistr světa si dokáže živě představit, jakému tlaku musejí čelit.

Pilotovi, který loni ukončil kariéru, vypjaté situace nechybí. "Abych byl upřímný, jsem docela rád, že budu tentokrát sledovat závod doma z gauče," uvedl na svých internetových stránkách.

Podle vlastních slov očekává skvělou bitvu a fandit bude reprezentantovi své bývalé stáje Ferrari Kimimu Räikkönenovi, který bude na titul útočit ze třetí pozice. "Nejen jako fanoušek, ale také jako jezdec sníte o velkém boji, jako je tento. A i beze slov by bylo jasné, že držím palce Kimimu a našemu týmu. Jsem si jistý, že to bude napínavý závod - stejně jako celý rok přinesl, podle mě, mimořádně vzrušující šampionát," řekl bývalý pilot.

Už to bude rok, co svět formule jedna opustil, ale nelituje. "Mám spoustu velmi krásných vzpomínek, které mi zůstaly. Ale já i má rodina se cítíme skvěle v životě, který nyní máme," dodal.

ČTK