Rubriky:

Formule 1

Hamilton by nerad vyhrál titul díky diskvalifikaci soupeřů

23. října 2007 11:31 - LONDÝN

Pilot formule 1 Lewis Hamilton nechce získat titul mistra světa díky diskvalifikaci jiných závodníků. Dvaadvacetiletý jezdec stáje McLaren tak reagoval na odvolání jeho stáje McLaren proti rozhodnutí komisařů Velké ceny Brazílie, kteří nepotrestali Nika Rosberga z Williamsu a Roberta Kubicu s Nickem Heidfeldem z BMW za užití podchlazené směsi paliva. Pokud by totiž byli dva ze závodníků, kteří všichni skončili v Brazílii před sedmým Hamiltonem, diskvalifikováni, titul by získal místo Kimiho Räikkönena britský jezdec.

"Chci vyhrát na trati. Titul musíte získat stylově - buď vítězstvím v závodě, nebo v bitvě o body," řekl Hamilton britské rozhlasové stanici BBC.

"Vyhrát díky diskvalifikaci jiných není můj styl, nelíbí se mi to. Navíc Kimi odvedl v posledních dvou závodech skvělou práci a bylo by to pro něj velmi kruté," dodal pilot, který dlouho vedl průběžné pořadí šampionátu, ale po potížích v závěru sezony skončil v konečném pořadí o bod druhý za finským šampionem. "Je mi 22 let a určitě ještě o pár titulů budu bojovat. Mrzí mě, že to teď nevyšlo, ale nepochybuji o tom, že se mi to v budoucnu povede," přidal.

ČTK

Časová osa: Formule 1