Rubriky:

Formule 1

O Alonsovi rozhodneme brzy, řekl šéf McLarenu Dennis

23. října 2007 20:29 - PRAHA

První listopadový víkend má podle šéfa McLarenu Rona Dennise rozhodnout o budoucnosti španělského pilota stáje Fernanda Alonsa. „Myslím si, že o budoucnosti máme podobné mínění, ale ještě jsme to konkrétněji nerozebírali,“ uvedl na stránkách BBC Dennis.

V pondělí se španělský jezdec Alonso nechal slyšet, že v kontaktu s žádnou jinou stájí není. Navzdory spekulacím, že by mohl přestoupit do Renaultu, ve kterém sestal šampiónem v letech 2005 a 2006.

Šéfovi Renaultu Flavio Briatoremu se tato myšlenka vůbec nezdá špatná a sám by rád viděl španělského pilota ve svém týmu. Briatore musí ovšem počítat s tím, že vedle jeho stáje je zde ještě pár týmů, které by mohly akceptovat mnohamilionový Alonsův plat.

Jedna alternativa se ovšem uzavřela minulý týden. Felipe Massa totiž podepsal novou tříletou smlouvu s týmem Ferrari. Zatímco Massa má novou smlouvu, šéf italského týmu Luca di Montezemolo jeví o Alonsa stále zájem. „Alonso je světová třída v jakémkoli významu,“ řekl na adresu španělského pilota.

„Velmi uznám jeho sportovního ducha. Prohrál o jeden bod a já věřím, že to nebylo jeho chybou,“ dodal šéf Ferrari na adresu Alonsa.

mv, Sport.cz

Časová osa: Formule 1