Rubriky:

Formule 1

McLaren zaplatí polovinu ze stomiliónové pokuty za špionáž

24. října 2007 18:57 - PAŘÍŽ

Stáj formule 1 McLaren za špionážní aféru nakonec z rekordní pokuty 100 miliónů dolarů sama zaplatí polovinu. Ve středu o tom informovala Mezinárodní automobilová federace FIA. Peníze budou rozděleny mezi národní svazy a použity na zvýšení bezpečnosti při závodech.

Konečná výše pokuty mohla být vyčíslena až po skončení šampionátu, který vyvrcholil v neděli v Sao Paulu. Část pokuty totiž představovala zisk McLarenu za umístění v Poháru konstruktérů.

V něm sice tým přišel kvůli špionáži o všechny body, bez odečtu by v něm však obsadil druhé místo. Za něj by od pořadatele seriálu dostal na prémiích necelých 50 miliónů dolarů, o které rovněž přišel. Nyní musí doplatit zbytek ze stomiliónové pokuty.

"Na základě rozhodnutí Světové rady motoristického sportu ze 13. září bude suma kolem 50 miliónů dolarů zaplacena na konto FIA v prosinci," uvedlo ve středu vedení federace.

McLaren byl potrestán za to, že získal dokumenty s tajnými daty o vozech konkurenčního týmu Ferrari, který nakonec opanoval jak Pohár konstruktérů, tak šampionát jezdců díky vítězství Fina Kimiho Räikkönena.

ČTK

Časová osa: Formule 1