Rubriky:

Formule 1

První noční závod ve formuli 1 v Singapuru byl potvrzen

24. října 2007 19:10 - PAŘÍŽ

Mezinárodní automobilová federace definitivně potvrdila, že v příštím roce se ve formuli 1 pojede první noční závod v historii. Jeho dějištěm bude 28. září Singapur, kde se světový šampionát F1 představí poprvé v historii. Novinku ve středu schválila Světová rada motoristického sportu.

Seriál bude mít osmnáct dílů místo dosavadních sedmnácti. Sezónu zahájí 16. března Velká cena Austrálie v Melbourne a mistr světa bude znám nejpozději 2. října v brazilském Sao Paulu.

Poprvé jezdci zavítají nejen do Singapuru, ale také do Valencie na tamní městskou trať, která bude hostit Grand Prix Evropy. Z kalendáře vypadla Velká cena USA v Indianapolis. Nepojede se ani na Nürburgringu, protože při návratu Grand Prix Německa do kalendáře převezme pořádaní v rámci rotace obou německých okruhů Hockenheim.

Kalendář formule na rok 2008:
16. března: Austrálie (Melbourne), 23. března: Malajsie (Kuala Lumpur), 6. dubna: Bahrajn (Manáma), 27. dubna: Španělsko (Barcelona), 11. května: Turecko (Istanbul), 25. května: Monako (Monte Carlo), 8. června: Kanada (Montreal), 22. června: Francie (Magny-Cours), 6. července: Británie (Silverstone), 20. července: Německo (Hockenheim), 3. srpna: Maďarsko (Budapešť), 24. srpna: Evropa (Valencie), 7. září: Itálie (Monza), 14. září: Belgie (Spa), 28. září: Singapur (noční závod), 12. října: Japonsko (Fudži), 19. října: Čína (Šanghaj), 2. listopadu: Brazílie (Sao Paulo).

ČTK

Časová osa: Formule 1

Filtr článků - Formule 1