Rubriky:

Formule 1

Schumacher bez formule vydržel jen rok, bude testovat s Ferrari

6. listopadu 2007 11:52 - BARCELONA

Sedminásobnému světovému šampiónovi Michaelu Schumacherovi se zastesklo po rychlé jízdě ve formuli 1 a příští týden se poprvé od ukončení kariéry zúčastní testování Ferrari. Na okruhu v Barceloně pomůže v úterý a ve středu letošním vítězům seriálu s přípravou monopostu na novou sezónu.

"Je to na půl pro radost a na půl z technických důvodů," řekl agentuře Reuters mluvčí italského týmu, který ovládl Pohár konstruktérů a jeho jezdec Fin Kimi Räikkönen získal v posledním závodě titul mezi piloty.

Osmatřicetiletý Schumacher loni ukončil kariéru a od té doby se svezl ve formuli 1 pouze dvakrát a vždy neformálně. Nyní se zapojí do oficiálního testování. Ferrari se stejně jako ostatní týmy chystá na změny v pravidlech, neboť od příštího roku nebude povolena kontrola trakce a jezdcům nebude smět ve vozech pomáhat elektronika.

"Michael má s jízdou v takových autech velké zkušenosti, proto se v tom bude angažovat," uvedla Schumacherova mluvčí.

Schumachera rychlost stále láká

Vítěz rekordních 91 Velkých cen ještě v květnu říkal, že netouží po tom usednout znovu do monopostu F1. V červnu se však svezl na okruhu ve Fioranu ve starším modelu při oslavách 60. výročí značky Ferrari a minulý měsíc si tamtéž na mokré trati vyzkoušel letošní vítěznou verzi.

"(Šéf týmu) Jean Todt vždycky dával jasně najevo, že když bude Michael chtít řídit monopost, s radostí mu to umožní," uvedl mluvčí Ferrari k nadcházejícímu návratu německého pilota do kokpitu.

Schumachera rychlost stále láká. V pondělí rovněž ve Španělsku proháněl motocykl Ducati, s nímž letos Australan Casey Stoner vybojoval světový titul ve třídě MotoGP. Za řídítky absolvoval 58 kol a byl spokojen. "Nepřijel jsem překonat traťový rekord. Už jsem ducati řídil. Nejdříve jsem byl pomalejší, ale teď zaostávám asi o deset sekund za profesionálními jezdci a to není špatné," řekl Němec listu Gazzetta dello Sport.

ČTK