Rubriky:

Formule 1

Stáj Force India pojmenovala novou formuli po majiteli týmu

8. února 2008 13:13 - BOMBAJ

V historickém centru Bombaje pod Indickou branou a s devadesátiminutovým zpožděním představila nová stáje formule 1 Force India vůz pro premiérovou sezónu v seriálu mistrovství světa. Monopost v bílé, zlaté a červené barvě s názvem VJM01 je pojmenovaný po indickém boháči Vijayu Mallyaovi, který někdejší stáj Spyker koupil.

"Nebudeme si nic nalhávat, zdědili jsme tým, který jezdil mizerně. "Proto je pro nás sezóna velkou výzvou pro zlepšení, ale odměna by měla být o to větší," dodal Mallya, který po koupi týmu zvýšil jeho rozpočet na 120 miliónů dolarů, což je téměř dvojnásobek oproti loňské sezoně.

Čtvrteční prezentace v Bombaji začala s devadesátiminutovým zpožděním, podle médií se ale přítomní návštěvníci rozhodně nenudili. O zábavu se starala čtveřice bollywoodských krásek Lara Duttaová, Šilpa, Šamita Šettyová a Samíra Reddyová.

Nový vůz, do jehož kokpitu usedne pětadvacetiletý německý pilot Adrian Sutil a zkušený Ital Giancarlo Fisichella, si premiéru odbude 25. února při třídenním testování na okruhu v Barceloně.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Formule 1