Rubriky:

Formule 1

Alonso se obává kvalifikace v Austrálii

14. března 2008 19:29 - MELBOURNE/PRAHA

Ačkoliv páteční volné tréninky nejsou ve formuli 1 spolehlivým ukazatelem výkonnosti jezdců a jejich monopostů, jedno první jízdy proti časomíře v australském Melbourne naznačily: Fernanda Alonsa čeká po návratu do stáje Renault těžká cesta zpět na vrchol. To potvrdil i sám španělský jezdec, podle nějž může být problém projít i do finální části sobotní kvalifikace.

Alonso zajel v prvním měřeném tréninku šestý čas, v odpolední jízdě pak figuroval na třinácté příčce. „První trénink byl o něco lepší než ten druhý, stejně jsme ale byli pozadu. Stále nemáme moc jasno v tom, jak si ve srovnání s konkurencí stojíme,“ postěžoval si dvojnásobný mistr světa britskému magazínu Autosport po skončení pátečního programu v melbournském Albert Parku.

Podle šestadvacetiletého pilota potřebuje Renault zlepšit výkon vozu na jedno kolo. „S dlouhodobějším výkonem jsme vcelku spokojení. Musíme ale vylepšit maximum při jednom měřeném okruhu,“ uvedl Alonso. „Bohužel jsme se ještě nedostali na sto procent našeho potenciálu, což může způsobit vážné problémy při kvalifikaci. Při třetím tréninku musíme udělat maximum, abychom tyto nedostatky odstranili,“ dodal.

Jak ale vzápětí Alonso přiznal, nepřijel do Austrálie s velkým očekáváním. „Každý si dáváme vlastní cíle. Obávám se, že víkend nemůžeme myslet ani na vítězství, ani na stupně vítězů. V sobotu se pokusíme projít do finální části kvalifikace. A snad v neděli pobereme nějaké body,“ zadoufala jednička Renaultu.

pn, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Formule 1