Rubriky:

Formule 1

Italové označili výkon Ferrari v Austrálii za katastrofu

17. března 2008 18:04 - PRAHA

Stáj Ferrari se u italského tisku těší absolutní přízni, jakékoliv zaváhání se ale v médiích na Apeninském poloostrově neodpouští. Vystoupení v premiérové Velké ceně Austrálie, kde ani jeden z rudých vozů neprojel cílem, si proto tým z Maranella pěkně slízl. „Musíte se okamžitě zlepšit!“ žádá sportovní list Corriere dello Sport.

Ferrari mělo v melbournském Albert Parku problémy se spolehlivostí svých monopostů, už v kvalifikaci připravil výpadek palivového systému o šanci na dobré umístění ve startovním roštu Kimiho Räikkönena. Při závodu pak oběma pilotům odešly motory. Stoprocentní ale nebyl ani výkon Räikkönena a Felipeho Massy. Fin předvedl dvě školácké chyby a špatný den brazilského pilota začal už ve druhé zatáčce, v níž po kolizi trefil zeď a musel do boxů pro nový nos svého vozu.

„Katastrofa! Neuvěřitelné chyby!“ přisadil si sportovní deník Gazzetta dello Sport. List Tuttosport označil Albert Park za místo „velkého debaklu“, zatímco diplomatičtější La Repubblica hodnotila první závod bez Jeana Todta na postu šéfa týmu jako „černý start“. „Räikkönen byl stínem sebe sama a Massa byl zcela nekoncentrovaný. Od roku 1992 ještě nezačala sezóna tak špatně,“ nebral si servítky Tuttosport.

Kritika na tým z Maranella ovšem nepřišla jen ze strany italského tisku. „Räikkönen nevypadal jako mistr světa. Ovšem Massa nebyl vůbec o nic lepší,“ nechal se slyšet trojnásobný mistr světa Niki Lauda.

Zaskočené vedení 

Výpadek v Austrálii nicméně šokoval i vedení stáje samotné. „Po tolika kilometrech zimních testů nás nespolehlivost motorů zaskočila. Musíme zjistit, co přesně se stalo,“ uvedl šéf týmu Stefano Domenicali. „Podle našich obvyklých standardů ale nepracoval celý tým,“ přiznal nástupce Jeana Todta.

Obhájci obou mistrovských titulů každopádně věří, že tuto neděli v Malajsii už bude obrázek zcela jiný. K lepším výkonům rudých vozů má přispět i nasazení revolučního předního křídla, který by měl tým z Maranella podle zákulisních informací poprvé použít při Velké ceně Bahrajnu na začátku dubna.

GP Austrálie na Sport.cz
ZÁVODTriumfoval Hamilton, Räikkönen bral bod po diskvalifikaci Barrichella
HAMILTONLepší závod jsem ještě nejel
FERRARIChceme na Velkou cenu Austrálie rychle zapomenout
TISKKatastrofa, neberou si servítky Italové

pn, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Formule 1

Filtr článků - Formule 1