Rubriky:

Formule 1

Šéfové stájí formule 1 odsouhlasili maximum 20 GP v sezóně

3. dubna 2008 10:04 - MANÁMA

Šéfové stájí formule 1 podpořili návrh na rozšíření seriálu mistrovství světa na 20 závodů. Současně ale odhlasovali, že jde o maximální počet Velkých cen, který schválí. V letošním ročníku má šampionát 18 dílů.

 

archiv

"Myslím, že dvacet je velké, ale stále rozumné číslo," řekl agentuře Reuters šéf týmu Red Bull Christian Horner. "Problémem je zejména logistika, ale vzhledem k tomu, jak spolu stáje spolupracují, by to nemělo být zas tak obtížné," dodal.

"Rozšíření vítám a děkuji Berniemu Ecclestoneovi, že ho prosadil," připojil boss McLarenu Ron Dennis. "Mám ale dvě podmínky. Sezona nikdy nesmí přesáhnout dvacet závodů a musí zůstat zachována zimní přestávka. Nejenže týmy během ní mají dost času na přípravu, ale zejména díky ní nezahltíme fanoušky," uvedl.

V letošní sezóně rozšířily program mistrovství světa závody ve Valencii a v Singapuru, nejede se naopak v Indianapolis. V příští sezoně se uskuteční Grand Prix v Abú Zabí, v roce 2010 pak mají přibýt okruhy v Koreji a v Indii.

"Musíme zachovat rovnováhu mezi tradičními závody v Evropě a na dalších kontinentech. Velké ceny mimo Evropu jsou však nevyhnutelné, protože trh se přesouvá zejména na Blízký východ a do Asie," prohlásil šéf Hondy Nick Fry.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Formule 1

Filtr článků - Formule 1