Rubriky:

Formule 1

Mosley zažaloval bulvární list za zveřejnění sexuálního videa

4. dubna 2008 21:30 - LONDÝN

Šéf Mezinárodní automobilové federace (FIA) Max Mosley v pátek podal žalobu na nedělník News of the World. Bulvární list zveřejnil informace a na internetu i video s Mosleyho nacisticko-sexuálními orgiemi a prezident FIA tvrdí, že mu tím způsobil dalekosáhlé škody. "Právníci pana Mosleyho dnes učinili všechny potřebné kroky," citovala agentura Reuters mluvčího FIA.

 

internet

Mosley se dostal pod palbu kritiky po zveřejnění záběrů, na nichž si užíval pětihodinové orgie s pěticí prostitutek v nacistických uniformách. Jejich chování připomínalo scény z koncentračních táborů jako bičování či prohlídku vlasů kvůli vším.

V motoristickém světě proto stále sílí hlasy volající po jeho odstoupení z funkce. To však sedmašedesátiletý Brit odmítl učinit a svolal mimořádné shromáždění za účasti zástupců všech národních federací.

Kvůli záběrům se stal mimo jiné nežádoucí osobou na probíhající Velké ceně formule 1 v Bahrajnu, když vládnoucí královská rodina prohlásila, že si ho ve své zemi nepřeje. Mosley proto na závody nedorazil, přestože promotér formule 1 Bernie Ecclestone prohlásil, že Mosleyho soukromí nelze míchat s výkonem jeho funkce prezidenta FIA.

Řadě lidí se také nelíbil nacistický podtext sexuálních hrátek šéfa FIA, kterého zkritizoval například ředitel britského centra holocaustu. Nádech orgií byl pikantní i proto, že Mosleyho otec Oswald byl zakladatelem fašistické strany v Británii.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Formule 1

Filtr článků - Formule 1