Rubriky:

Formule 1

Mosley nezastavil šíření sexuálního videa ani ve Francii

29. dubna 2008 21:57 - PAŘÍŽ

Prezident Mezinárodní automobilové federace FIA Max Mosley neuspěl s pokusem o zakázání šíření videonahrávky, na níž si užívá s pěticí prostitutek v nacistickém duchu, ani u francouzského soudu. Bulvární list News of the World sice nemusí stáhnout záznam z internetu, Mosley slavil alespoň částečný úspěch, když nedělník musí z Francie odstranit všechny výtisky, v nichž se objevily fotografie z videa.

 

internet

"Obsahují intimní záběry zahrnující sexuální život dospělých lidí, a to nejsou věci, které by měly být ukazovány na veřejnosti," citovala agentura Reuters prohlášení soudu. Ten navíc uvedl, že k nařízení stažení nahrávky z internetu má pravomoce pouze britský soud a u něj Mosley s požadavkem neuspěl.

Britský bulvární deník News of the World v březnu zveřejnil fotografie, na nichž se Mosley v londýnském bytě oddává sadomasochistickým hrátkám s ženami oblečenými jako dozorci z koncentračních táborů. Na internetových stránkách deníku byla navíc zveřejněna videonahrávka schůzky. Ta byla dočasně stažena, ale když soud odmítl její šíření zablokovat, znovu se na server vrátila.

Mosley popřel, že by jeho jednání mělo souvislost s nacismem, a ostře vystoupil proti listu kvůli zásahu do soukromí.

Šéf motoristického sportu také nehodlá vyslyšet výzvy volající po jeho odstoupení. O jeho budoucnosti se bude jednat na mimořádné valné hromadě FIA na začátku června.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Formule 1

Filtr článků - Formule 1