Rubriky:

Formule 1

Hamilton: V Turecku jsem odjel vůbec nejlepší závod

12. května 2008 14:14 - PRAHA/ISTANBUL

Stáji McLaren se v Turecku nepodařilo zastavit vítěznou sérii týmu Ferrari, která v Istanbulu oslavila čtvrtý triumf v letošní sezóně. Lewis Hamilton, který dojel druhý za vítěznmým Felipem Massou, ale přesto zářil spokojeností. Na trati podal skvělý výkon a brazilského jezdce, který v Istanbulu vyhrál potřetí v řadě, pořádně prohnal.

Hamilton jel v Turecku se strategií na tři zastávky v boxech, zatímco jezdci Ferrari, mezi něž se britský mladík v konečném pořadí vklínil, byli u mechaniků dvakrát. Jezdil proto s lehčím vozem a svým chováním na trati značně znervózňoval Massu, který se po startu ujal vedení.

„Museli jsme Felipeho uklidnit, že Lewis jede s odlišnou strategií,“ vrátil se s úsměvem brazilcův inženýr Rob Smedley k momentu z 24. kola, kdy Hamilton v technické pasáži před cílovou rovinkou Massu předjel šikovným manévrem a začal se brazilskému jezdci rychle vzdalovat. To jej však čekaly ještě dvě zastávky v boxech. Nakonec si loňský vicemistr zajistil druhé místo, když se po posledním výjezdu z boxové uličky zařadil těsně před Räikkönena.

Druhá příčka jako bonus 

A třiadvacetiletého Brita prohraný boj s Massou vůbec nemrzel. „Jsem nadšený, myslím, že jsem odjel svůj vůbec nejlepší závod. Není to o vítězství. Je to o pocitu, že jste ze sebe i z vozu vymáčkli úplně všechno. A přesně tenhle pocit mám,“ pochvaloval si po skončení pátého podniku letošní sezóny.

Druhou příčku bral rodák z Tewinu překvapivě jako bonus. „S výkonem v kvalifikaci jsem nebyl spokojený. Asi bych měl jiné ambice, kdybych dokázal vybojovat pole position, ale takhle jsem šel jsem do závodu s cílem skončit mezi prvními pěti. Druhá příčka je proto něco navíc,“ prohlásil.

Seriál formule 1 se nyní stěhuje do Monte Carla, kde McLaren loni vybojoval ještě s pomocí Fernanda Alonsa double. „Turecko ukázalo, že jsme schopni s Ferrari bojovat. Už se závodu v Monaku nemůžu dočkat,“ dodal Hamilton, který se po závodu s Istanbulu bodově srovnal s Massou a společně ztrácejí sedm bodů na Räikkönena, který udržel vedení v šampionátu.

pn, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Formule 1

Filtr článků - Formule 1